Aktuality

Program Vlnění těsně před spuštěním
29.11.2012 16:17

 

V těchto dnech vrcholí práce na novém programu podpořeném Operačním programem Vzdělávání pro konkurenceschopnost, který jsme pojmenovali Vlnění. V programu se budeme s dětmi věnovat ovečkám, procesu zpracování ovčí vlny a také budeme z vlny vyrábět drobné dárečky.

 

 

 

Program Motýlí kouzla startuje
26.11.2012 14:47

 

V těchto dnech jsme spustili nový program podpořený Operačním programem Vzdělávání pro konkurenceschopnost "Motýlí kouzla". Pilotní realizace proběhla na konci října s dětmi ze ZŠ Jenišovice, které u nás ve středisku strávily tři pěkné podzimní dny. Po drobných úpravách je program připraven pro realizaci ve školách. Program je primárně určen pro děti prvních až třetích tříd.

 

Seminář práce s vlnou
19.11.2012 09:33

 

Dne 16.11.2012 absolvovali lektoři SEV Český ráj seminář práce s vlnou. Pod vedením zkušené lektorky Anny Hudské jsme se seznámili s různými postupy při zpracování ovčí vlny. Vyzkoušeli jsme si plstění za sucha, česání, barvení a předení na kolovratu. Získané dovednosti začleníme do nově připravovaného programu, který chceme nabídnout školám během letošního prosince.

 

Sběr žaludů
05.11.2012 15:06

 

Tento týden naše středisko zprostředkovalo pro několik třídních kolektivů z Turnova možnost sběru žaludů pro Lesy ČR. Ze žaludů, které děti posbírají, vypěstují lesníci nové stromy pro zdejší polesí. Za pár let se tak budeme moci procházet dubových lesíkem, který mohl vyrůst díky naší pomoci. Děkujeme!

 

 

Další děti se stanou Strážci Země
08.10.2012 09:53

V současné době se intenzivně připravujeme na příjezd dalšího kolektivu dětí na náš nový třídenní program Strážci Země. Tento týden se stanou učedníky na Strážce Země šesťáci ze ZŠ Gočárova z Hradce Králové. Příští týden uvítáme v Přípravném centru Strážců Země šesťáky z Nové Paky. Doufáme, že se dětem u nás bude líbit.

Více o programu Strážci Země na http://www.sevceskyraj.cz/program-strazci-zeme

 

Všechna práva vyhrazena © www.sevceskyraj.cz 2010 Tvorba webu El TORO a Vývoj mobilních aplikací Zajímavé odkazy: Životní pojištění |