Ekovýchova v Jablonci n.N.

 

 

Letní prázdniny s ekocentrem  

I letos jablonecké ekocentrum připravuje týdenní příměstské tábory pro děti od 8 do 15 let. Tentokrát jsou zaměřené na tradiční řemesla – s dětmi budou lektoři zpracovávat ovčí vlnu. Chybět nebudou ani výlety do okolní přírody. Za týden děti zábavnou formou poznají mnoho nového ve vztahu k přírodě i nové kamarády. Rodiče, pro které je letošní rok obzvlášť náročný, jistě tuto možnost prázdninového programu v Jablonci uvítají. 

 

Při zpracování vlny si děti projdou celý proces od česání, předení na kolovrátku až po filcování za mokra nebo za sucha. Budou si moci vyzkoušet pomůcky na tkaní, např. kolíkový stávek, tkací rámy nebo kolečka a vyrobit si třeba svůj vlastní kobereček, podsedák, nebo barevný náramek na ruku.

Kromě vyrábění se děti vydají také do okolí Jablonce na dva celodenní výlety – vystoupají na nejmladší rozhlednu jabloneckého okresu a druhý výlet bude za nejvyššími stromy České republiky. Jako zpestření cest na výletech nebo během vyrábění v ekocentru čekají účastníky společné hry, při kterých se pobaví i něco nového naučí.

Z workshopů si všichni odnesou nejen nové zážitky a poznání krás našeho okolí, ale také vlastnoručně vyrobené výrobky na památku.

Workshopy ve formě týdenních příměstských turnusů budou probíhat v malých skupinách od 8 do 15 dětí, každý den od 8 do 16 hod., v termínech: 13. 7.– 17. 7, 27. 7.– 31. 7., 10. 8.– 14. 8., 24. 8.– 28. 8. Cena za týden je 1500 Kč/dítě.

Bližší info na ekocentrumjbc@seznam.cz , tel.: 725 728 168 (ve všední dny po 12.hodině) Vendula Palatová

Workshop připravuje Jablonecké kulturní a informační centrum, o.p.s. ve spolupráci se Střediskem ekologické výchovy Český ráj za podpory statutárního města Jablonec nad Nisou. 

 

 

 

Všechna práva vyhrazena © www.sevceskyraj.cz 2010 Tvorba webu El TORO a Vývoj mobilních aplikací Zajímavé odkazy: Životní pojištění |