Píše se o Lesních mateřských školkách

Na Českém rozhlasu Pardubice v pořadu Máme hosty byla na návštěvě Zdeňka Kučerová, lektorka z lesní školky Skřítci z borovic. Pořad vyšel 25.6. 2012 a záznam si můžete poslechnout zde.

 

V rámci oslav Mezinárodního dne rodiny vyšel 15.května na Českém rozhlasu 3 Vltava pořad o lesních školkách a o domácím vzdělávání. Záznam z tohoto  pořadu si můžete poslechnout na stránkách ČR3 zde.

 

Reportáž o lesních školkách v Německu nám přináší Klára Stejskalová. Reportáž z 16.ledna 2014 si můžete poslechnout ZDE

 

O tom, že průběh nemocí a epidemií v naší školce je jiný, než ve školkách běžného typu jste se asi už přesvědčili sami. Tady je krátká reportáž o porovnání onemocnění v těchto školkách. REPORTÁŽ

 

 

V březnu roku 2013 médii proběhla zpráva, že lesní třídy mají zelenou, a za určitých podmínek mohou být zařazeny pod MŠMT. Byla to skvělá zpráva pro všechny, jenže... jenže se to někde zaseklo, a tak doteď nevyšel od vlády verdikt, ano, tak to je a může to tak začít fungovat. pár reportáží o lesních třídách je zde:

Zpravodajství 24

STUDIO 6

 

 

Dvě pěkné reportáže o jedné Lesní školce nedaleko Drážďan Jsou z roku 2011, kdy u nás vznikali první Lesní kluby

Co naše děti neznají

Kontrola dětí v největších mrazech

 

 

Na návštěve v lesním klubu Za Humny v pořadu Náš venkov

 

V souvislosti s projednávanou novelou zákona o dětských skupinách proběhla 15.3.2015 na ČT2 reportáž z lesního klubu Jurta v Děčíně a Waldkindergarten Dresden Klotzche. Reportáž na Nedej se plus.

Všechna práva vyhrazena © www.sevceskyraj.cz 2010 Tvorba webu El TORO a Vývoj mobilních aplikací Zajímavé odkazy: Životní pojištění |