Skaláček - novinky

expedice Bakajda 2018
16.02.2018 12:49

Jako každý rok, i letos se Skaláček vypravil na horskou expedici do Krakonošova. Chata "Hokajdo" tak skoro týden hostila skaláčkovské sportovce všeho druhu. Lyžařští motýli brázdili svahy čerťáku, vylíhlé housenky se poslední den vypravili na velký vlek Amalka a čerstvá lyžařská vajíčka se za dobu pobytu vylíhla v krásné housenky, které sjížděli kopec u Miloše úplně sami. Sekce bobistů sjížděla zdatně a neohroženě krátký sešup kousek nad chatou. Krakonoš byl s počasím vlídnější než loni a tak jsme si mohli užívati horského sluníčka do sytosti.

Již v úterý večer propukla v chatě "panika", co když se Krakonoš objeví už dnes?! Bylo nám dopřáno ještě jedné klidné noci, Krakonoš se zjevil až ve středu po obědě, přesně v době udílení medailí za sportovní výkony  "Bezva Borec z Bakajdy". Tentokrát prosvištěl na lyžích rychlostí pašeráka a odhodil podezřelou brašnu .... S teoriemi o tom, proč vždy, když se Krakonoš přiblíží k chatě, vyhodí pojistky, se roztrhl pytel ....

Více foto v naší fotogalerii zde

 

Vlněná
31.01.2018 19:53

Letošní  "ledové" lednové dny jsme se zahřívali s vlnou. Nejdříve jsme nakoukli do ohrad, jak se daří čerstvým jehňátkům a jejich maminkám, donesli nějakou tu mlsotu a pěkně zblízka si prohlédli, co mají ovečky v zimě oblečeno. Ve školce jsme si pak jejich vlnu načesali na jemňoučko, aby se nám z ní dobře dělalo a pustili se do toho. Zkoušeli jsme nejdříve mokrou  variantu plstění na kuličkách a mýdlech. Předškoláci si pak uplstili jehlou i pěkného skřítka. Ve středu k nám přijela dokonce celá výstava o ovečkách, kterou jsme pečlivě prostudovali, abychom odpoledne mohli výstavou provést své rodiče. Děkujeme tímto turnovskému muzeu za zapůjčení!!! Jak jsme si vlnění a výstavu užívali, můžete shlédnout v naší fotogalerii zde:

 

My tři králové jdeme k Vám ...
15.01.2018 09:27

... štěstí zdraví vinšujeme Vám

 

                

                               

     

První letošní pátek jsme šli jako vždy, popřát vše dobré a zazpívat kamarádům do kempu. Přípravy byly poctivé a i zpěv se nám letos povedl :-)

Mezinárodní den bláta
29.06.2017 23:20

Bláto má narozeniny, my máme přání jediný ...

Tento den jsme měli jediný cíl. Důstojně oslavit svátek bláta. Naštěstí celý den pršelo a tak bláta bylo všude habaděj :-) Více fotek v naší červnové fotogalerii.

Jsme skutečně zdravá školka
29.06.2017 22:40

22.června jsme obdrželi bronzový certifikát Skutečně zdravé školky. Při té příležitosti se konal malý Skaláčkův festiválek, s muzikou, divadlem, tvořivými dílnami pro děti a nechybělo ani skutečně zdravé a hlavně dobré občerstvení. Hřebem odpoledne byla Skaláčkova módní přehlídka a dražba jednotlivých modelů. Počasí přálo, první dešťové kapky spadly, až když bylo vše sbaleno .-)

Děkujeme všem rodičům za pomoc při přípravě a hojnou účast.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další >
Všechna práva vyhrazena © www.sevceskyraj.cz 2010 Tvorba webu El TORO a Vývoj mobilních aplikací Zajímavé odkazy: Životní pojištění |