O kamenech a lidech

Rádi bychom zde věnovali prostor panu Pavlu Bartákovi, který v našem středisku založil tradici broušení drahých kamenů. Pavel je nejenom brusič a velký znalec kamenů, ale také autor knížečky O kamenech a lidech. Tu si můžete zakoupit od dubna v Informačním středisku Bukovina u Hrubé Skály nebo na recepci kempu v Sedmihorkách. Níže je ke stažení ukázka z knihy.

Do 23.dubna je možné pro Pavlovu knížku hlasovat v soutěži Kniha roku Libereckého kraje 2023.

Zde podrobné info k soutěži  a zde možnost hlasovat.

Děkujeme za Vaši přízeň!

 

Pavel rád pracuje s lidmi a kameny, a ještě raději o tom všem vypráví či píše příběhy. A to jak v brusírně v kempu v Sedmihorkách, tak i jako průvodce expozicí drahých kamenů, geologie a paleontologie Klenotnice v Nové Pace. A nejraději je, když se kolem smějí a jsou v pohodě všichni, co mají rádi Český ráj a jeho živou i neživou přírodu. Má rád zelený čaj, klábosení, pohodu. Jeho životním krédem je citát Dalajlámy : „Naše planeta nepotřebuje víc úspěšných lidí. Zoufale potřebuje ty, kteří tvoří mír, léčí, obnovují, vyprávějí příběhy a milují vše živé.“.

Přílohy

Název Popis odkaz
bartak_kameny_A5a_kemp.pdf 10350 kB
Všechna práva vyhrazena © www.sevceskyraj.cz 2010 Tvorba webu El TORO a Vývoj mobilních aplikací Zajímavé odkazy: Životní pojištění |