Exkurze

Po hruboskalských vyhlídkách

Délka programu: 7,5 km / cca 5 hodin
Období: celoročně
Místo: Ekocentrum Sedmihorky
Program venku

Obrázek

Vycházka s průvodcem po nejznámějších hruboskalských vyhlídkách, doplněná o odborný výklad. Stezka je dlouhá cca 7,5 km a cestou se dozvíte mnohé např. o vzniku pískovcových skalních měst, jejich fauně, flóře a krajině jako celku. Cestou navštívíte symbolický hřbitov horolezců, Mariánskou vyhlídku, Adamovo lože, Arboretum na Bukovině, vyhlídku Na kapelu, U lvíčka a Janovu vyhlídku.

Cena: 50 Kč/osoba

Za historií Českého ráje

Délka programu: 9km / cca 5 hodin
Období: celoročně
Místo:
Vnitřní i venkovní varianta programu

Obrázek

Vycházka s průvodcem po neznámých či méně známých historických místech a zaniklých vesnicích Hruboskalska. Dozvíte se též mnoho zajímavostí z historie zdejšího kraje. Cestou uvidíte hrad Valdštejn, Kalvárii, zaniklé vesnice Konice a Radeč, Kopicův statek a Arboretum na Bukovině.

Cena: 50 Kč/osoba

Za krásami podtroseckých údolí

Délka programu: 14km / cca 6 hodin
Období:
Místo: Ekocentrum Sedmihorky
Program venku

Obrázek

Výlet s průvodcem romantickou krajinou podtroseckých údolí. Během výkladu se dozvíte zajímavosti o krajině, jejím využívání v minulosti i dnes. Výlet začíná přesunem vlakem, cena jízdenky není zahrnuta v ceně exkurze. Putování začíná na vlakové stanici Borek pod Troskami a zavede Vás k rybníkům Rokytňák, Hrudka, Vidlák, Krčák a Věžák, přes Krčkovice, údolím Čertoryjí na zámek Hrubá Skála a Myší dírou do Lázní Sedmihorky.

Cena: 60 Kč/osoba

1
Všechna práva vyhrazena © www.sevceskyraj.cz 2010 Tvorba webu El TORO a Vývoj mobilních aplikací Zajímavé odkazy: Životní pojištění |