Exkurze

Čteme historii z pískovce

Délka programu: 3 hodiny
Období: celoročně
Místo: Ekocentrum Sedmihorky
Program venku

Obrázek

NOVINKA!

Během vycházky Hruboskalským skalním městem se dozvíme nejen o počátcích jeho osídlení lidmi po skončení poslední doby ledové, ale i nejnovější informace o geologickém vývoji skalního města.

Cena: 80kč/osoba

Za krásami podtroseckých údolí

Délka programu: 14km / cca 6 hodin
Období:
Místo: Ekocentrum Sedmihorky
Program venku

Obrázek

Výlet s průvodcem romantickou krajinou podtroseckých údolí. Během výkladu se dozvíte zajímavosti o krajině, jejím využívání v minulosti i dnes. Výlet začíná přesunem vlakem, cena jízdenky není zahrnuta v ceně exkurze. Putování začíná na vlakové stanici Borek pod Troskami a zavede Vás k rybníkům Rokytňák, Hrudka, Vidlák, Krčák a Věžák, přes Krčkovice, údolím Čertoryjí na zámek Hrubá Skála a Myší dírou do Lázní Sedmihorky.

Cena: 100 Kč/osoba

Po hruboskalských vyhlídkách

Délka programu: 7,5 km / cca 5 hodin
Období: celoročně
Místo: Ekocentrum Sedmihorky
Program venku

Obrázek

Vycházka s průvodcem po nejznámějších hruboskalských vyhlídkách, doplněná o odborný výklad. Stezka je dlouhá cca 7,5 km a cestou se dozvíte mnohé např. o vzniku pískovcových skalních měst, jejich fauně, flóře a krajině jako celku. Cestou navštívíte symbolický hřbitov horolezců, Mariánskou vyhlídku, Adamovo lože, Arboretum na Bukovině, vyhlídku Na kapelu, U lvíčka a Janovu vyhlídku.

Cena: 80 Kč/osoba

1
Všechna práva vyhrazena © www.sevceskyraj.cz 2010 Tvorba webu El TORO a Vývoj mobilních aplikací Zajímavé odkazy: Životní pojištění |