Strážci Země - aktuality

Školení lektorů Brucem Johnsonem z Institutu pro Výchovu o Zemi
18.09.2011 19:52

Ve dnech 16.-18.9. proběhlo v našem středisku školení lektorů v rámci nově chystaného programu Strážci Země. Školení vedl Bruce Johnson, uznávaná osobnost v oblasti environmentální výchovy a její evaluace. Bruce Johnson je profesorem na arizonské univerzitě v Tucsonu, ředitelem a vedoucím v oblasti evaluačních nástrojů a především členem Institutu pro Výchovu o Zemi. Je spoluautorem a tvůrcem programů Strážci Země či Sunshipearth III.

Školení probíhalo formou simulací všech aktivit, které jsou součástí programu a pořebují speciální vedení, znalosti a lektorské doporučení. Na konci každého dne proběhla společná analýza a diskuze.

 

SEV Český ráj je tak oficiálně proškoleno a může realizovat program Strážci Země. Máte se na co těšit:-)

 

fotky ze školení najdete v naší fotogalerii

Pomůcky a překlady
30.08.2011 19:49

V současnosti (červenec-srpen) intenzivně pracujeme na shánění a výrobě pomůcek. Těch je pro zdárný průběh programu potřeba opravdu hodně. Z USA by měl dorazit balík s účastnickým setem pro každého budoucího Strážce Země. Všechny publikace máme již přeloženy do češtiny a v současné době na nich pracují korektoři. Po korekturách budou poslány zpět Institutu Výchovy o Zemi a začne zpětný překlad, tentokrát z češtiny do angličtiny. Na překlad materiálů je totiž kladen veliký důraz.

obrázek obrázek
Terénní konzultace
30.06.2011 19:26

Na konci června 2011 proběhla terénní konzultace s PhDr. Janem Činčerou ohledně umístění jednotlivých aktivit programu Strážci Země. Program Strážci Země bude probíhat v kempu Sedmihorky a jeho blízkém okolí. Jedná se o tzv. Tréninkové centrum Strážců Země. Zde získají žáci své dva první klíče. Správný Strážce Země by měl získat klíče čtyři. Na základě této konzultace vzniknou originální mapy, které pomůžou žákům na cestě stát se Strážcem Země.

obrázek obrázek
Všechna práva vyhrazena © www.sevceskyraj.cz 2010 Tvorba webu El TORO a Vývoj mobilních aplikací Zajímavé odkazy: Životní pojištění |