Mateřské školy

Většina programů v naší nabídce je určena pro předškoláky. Programy vhodné pro mladší děti jsou tyto: Za zvířátky do ohrádky, Havěť sedmihorská, Tvoříme v přírodě s přírodou. Další programy pouze po konzultaci. Děkujeme za pochopení.

Žába skáče po blátě

Délka programu: 1 hodina
Období: celoročně
Místo: u vás v MŠ nebo v Ekocentru Sedmihorky
Program uvnitř
Vzdělávací oblasti: Dítě a svět

Obrázek

Umíte kváknout?

Děti se v úvodu programu seznámí s žabákem Fredem a na jeho příkladu se dozví, jak se žáby rozmnožují a proč občas potřebují naši pomoc. Poslechnou si různé žabí hlasy a společně uspořádají žabí koncert. Také si objasní význam žab v přírodě a jejich pozici v potravních řetězcích. Nakonec si zahrají žabí schovávanou a pochopí, jak v přírodě žáby používají ochranné zbarvení a mimikry.

 

Cena: 50 Kč/dítě

Motýlí kouzla

Délka programu: 1 hodina
Období: celoročně
Místo: u vás v MŠ nebo v Ekocentru Sedmihorky
Program uvnitř
Vzdělávací oblasti: Dítě a svět

Obrázek

Jak to vidí motýli?

V úvodu programu děti shlédnou divadelní představení „Záhada kukly“. Naučí se rozeznávat jednotlivá stádia motýlího vývoje. Prohlédnou si okolní svět očima motýlů a také zjistí, k čemu jsou motýlům dobré tak dlouhé sosáčky. Během hry na vlastní kůži zažijí, jak nebezpečný život žije taková housenka a proč je jich v přírodě tolik. Na závěr programu se seznámí s paletou barev motýlích křídel a obdrží omalovánky motýlů Českého ráje, které si mohou vybarvit a vytvořit si tak vlastní atlas motýlů. 

Cena: 50 Kč/dítě

Proč ta sova tolik houkala

Délka programu: 2 hodiny
Období: celoročně
Místo: Ekocentrum Sedmihorky
Program probíhá venku i uvnitř
Vzdělávací oblasti: Člověk a příroda

Obrázek

V první části programu se děti dozvědí, jaké druhy sov žijí na Hruboskalsku a jaké jsou jejich hlasové projevy. Naučí se je napodobovat a vyberou mezi sebou nejlepší imitátory sovích hlasů. V následující části programu se společně vydají na noční procházku do skalního města, připraveni si se sovami popovídat.

Večerní program - vhodný pro skupiny ubytované v kempu.

 

 

Cena: 70kč/dítě

Tvoříme v přírodě s přírodou

Délka programu: 1 hodina
Období: celoročně
Místo: v Ekocentru Sedmihorky
Program venku
Vzdělávací oblasti: Dítě a svět, Dítě a ten druhý

Obrázek

V netradičním prožitkovém a tvůrčím programu budou děti pracovat s přírodními materiály a učit se vnímat krásu přírody. Pomocí materiálů, které si sami v přírodě najdou, budou rozvíjet svou fantazii a schopnost smyslového vnímání a výtvarného vyjadřování. Vytvořená díla budou vyfocena. Další fází programu je fotografická dokumentace výsledků jejich práce po uplynutí jednoho měsíce. Děti tak uvidí, jak s jejich výtvory naložila příroda.

 

Cena: 50 Kč/dítě

Dětská lesní naučná stezka

Délka programu: 1,5hodiny
Období: celoročně
Místo: Ekocentrum Sedmihorky
Program venku

Obrázek

Vycházka s průvodcem na lesní naučné stezce. Stezka je dlouhá cca 3 km a najdete na ní 16 hravých zastavení, ale pro předškolní děti nabízíme po dohodě projití takového úseku stezky, který děti zvládnou. Děti dostanou tištěného průvodce stezkou – pracovní list, kam si zapisují svá pozorování a splněné úkoly.

Je nutné mít vhodné oblečení, pevná obuv a pláštěnka - program probíhá v každém počasí. S sebou je také nutno mít tužku.

 

Cena: 60kč/dítě

Všechna práva vyhrazena © www.sevceskyraj.cz 2010 Tvorba webu El TORO a Vývoj mobilních aplikací Zajímavé odkazy: Životní pojištění |