2. stupeň zš

Po naučné stezce Hruboskalskem

Délka programu: 4 - 5 hodin
Období: celoročně
Místo: Ekocentrum Sedmihorky
Program venku
Vzdělávací oblasti: Člověk a jeho svět; Rozmanitost přírody; Člověk a společnost; Lidé a čas

Obrázek

Vycházka s průvodcem po naučné stezce Hruboskalskem, doplněná o zajímavé aktivity a hry tématicky se dotýkající naučných bodů stezky. Stezka je dlouhá cca 7,5 km a najdete na ní 16 zastavení, věnovaných vzniku pískovcových skalních měst, jejich fauně, flóře, historii užívání, pramenům a krajině jako celku. Po dohodě možná pauza v arboretu.

Cena: 50 Kč/žák

Stromy a my

Délka programu: 2 - 2,5hod
Období: jaro – podzim
Místo: Arboretum Bukovina
Program venku
Vzdělávací oblasti: Člověk a jeho svět, Člověk a příroda

Obrázek

NOVINKA!

Žáci v tomto programu navštíví Arboretum na Bukovině, dozvědí se o jeho historii a významu. Prohlédnou si společně výsadby v prostoru Arboreta a naučí se rozeznávat i méně známé dřeviny. Zahrají si společně v týmech hry s tématikou stromů a také se zkusí podívat na stromy trochu jinýma očima. Vyzkouší si také orientační běh, jeden ze sportů v přírodě. 

 

Cena: 50Kč/žák

Plast je past

Délka programu: 1,5 hod promítání + 2 hodiny workshop
Období: celoročně
Místo: Ekocentrum Sedmihorky nebo u vás ve škole
Program uvnitř
Vzdělávací oblasti: Člověk a společnost, Člověk a jeho svět

Obrázek

NOVINKA!

Program je úzce spjat s promítáním dokumentárního filmu Oceán plastů z produkce Greenpeace, který se nadměrné produkci plastů a jejího působení na přírodu věnuje. Na něj navazuje prezentace s návrhy ekologicky šetrnějšího spotřebitelského chování a workoshop, při kterém si žáci vyrobí kreativní výrobky z odpadových plastů, které si sami přinesou.

Program je vhodný pro pobyty. Je možné též objednat program s předchozím samostatným promítáním ve škole (film lze zapůjčit).

Cena: 50 Kč/student

Jak chutná jaro

Délka programu: 1,5 – 2 hodiny
Období: jaro
Místo: Ekocentrum Sedmihorky
Program probíhá venku i uvnitř
Vzdělávací oblasti: Člověk a příroda; Rozmanitost přírody; Člověk a jeho zdraví

Obrázek

Žáci se seznámí s jarní květenou Hruboskalska, naučí se poznávat základní druhy na jaře kvetoucích rostlin a vytvoří si vlastní bylinnou čajovou směs, kterou mohou ochutnat.

Cena: 40 Kč/žák

Voňavý svět bylinek

Délka programu: 2 hodiny
Období: celoročně
Místo: ve třídě nebo v Ekocentru Sedmihorky
Program uvnitř
Vzdělávací oblasti: Člověk a příroda; Rozmanitost přírody; Člověk a jeho zdraví

Obrázek

Zážitkovou formou budeme objevovat pestrost rostlinného světa. Společně určíme druhy rostlin, které rostou v našem nejbližším okolí. Dozvíme se o významu a využití rostlin člověkem. Program je spojený s ochutnávkou bylinných čajů, které si děti samy uvaří. Program je připraven ve dvou variantách a lze ho realizovat uvnitř i venku v přírodě – dle dohody.

Cena: 40 Kč/žák

Ptačím světem

Délka programu: 2 hodiny
Období: celoročně
Místo: Ekocentrum Sedmihorky
Program venku
Vzdělávací oblasti: Rozmanitost přírody; Člověk a jeho svět; Člověk a příroda

Obrázek

Co víme o životě ptáků? Budeme si povídat o jejich životním prostředí, zvycích, významu a užitečnosti. Naučíme se poznávat několik ptačích druhů nejen podle vzhledu, ale i podle zpěvu. Součástí programu je pozorovací vycházka do terénu, kde si pak pomocí dalekohledu a atlasu vyzkoušíme určování nejběžnějších druhů ptáků, kteří žijí v našem okolí.

Cena: 40 Kč/žák

Všechna práva vyhrazena © www.sevceskyraj.cz 2010 Tvorba webu El TORO a Vývoj mobilních aplikací Zajímavé odkazy: Životní pojištění |