2. stupeň zš

Čteme historii z pískovce

Délka programu: 2,5 - 3 hodiny
Období: celoročně
Místo: Ekocentrum Sedmihorky
Program venku
Vzdělávací oblasti: Člověk a jeho svět, Lidé a čas, Rozmanitost příroy

Obrázek

NOVINKA!

Během vycházky Hruboskalským skalním městem se dozvíme nejen o počátcích jeho osídlení lidmi po skončení poslední doby ledové, ale i nejnovější informace o geologickém vývoji skalního města.

Cena: 60kč/žák

Po naučné stezce Hruboskalskem

Délka programu: 4 - 5 hodin
Období: celoročně
Místo: Ekocentrum Sedmihorky
Program venku
Vzdělávací oblasti: Člověk a jeho svět; Rozmanitost přírody; Člověk a společnost; Lidé a čas

Obrázek

Vycházka s průvodcem po naučné stezce Hruboskalskem, doplněná o zajímavé aktivity a hry tématicky se dotýkající naučných bodů stezky. Stezka je dlouhá cca 7,5 km a najdete na ní 16 zastavení, věnovaných vzniku pískovcových skalních měst, jejich fauně, flóře, historii užívání, pramenům a krajině jako celku. Po dohodě možná pauza v arboretu.

Cena: 60 Kč/žák

Stromy a my

Délka programu: 2 - 2,5hod
Období: jaro – podzim
Místo: Arboretum Bukovina
Program venku
Vzdělávací oblasti: Člověk a jeho svět, Člověk a příroda

Obrázek

 

Žáci v tomto programu navštíví Arboretum na Bukovině, dozvědí se o jeho historii a významu. Prohlédnou si společně výsadby v prostoru Arboreta a naučí se rozeznávat i méně známé dřeviny. Zahrají si společně v týmech hry s tématikou stromů a zkusí se podívat na stromy trochu jinýma očima. Vyzkouší si také orientační běh, jeden ze sportů v přírodě. 

 

Cena: 50Kč/žák

Ptačím světem

Délka programu: 2 hodiny
Období: celoročně
Místo: Ekocentrum Sedmihorky
Program venku
Vzdělávací oblasti: Rozmanitost přírody; Člověk a jeho svět; Člověk a příroda

Obrázek

Co víme o životě ptáků? Budeme si povídat o jejich životním prostředí, zvycích, významu a užitečnosti. Naučíme se poznávat několik ptačích druhů nejen podle vzhledu, ale i podle zpěvu. Součástí programu je pozorovací vycházka do terénu, kde si pak pomocí dalekohledu a atlasu vyzkoušíme určování nejběžnějších druhů ptáků, kteří žijí v našem okolí.

Cena: 50 Kč/žák

Plast je past

Délka programu: 1,5 hod promítání + 1,5 hodiny workshop
Období: celoročně
Místo: Ekocentrum Sedmihorky nebo u vás ve škole
Program uvnitř
Vzdělávací oblasti: Člověk a společnost, Člověk a jeho svět

Obrázek

 V programu žáci nejprve shlédnou film Oceán plastů z produkce organizace Greenpeace. Poté se zabývají vlastní produkcí plastových obalů a společně se zamýšlejí nad tím, jak množství odpadů redukovat a proč. Součástí programu je prezentace obsahující tipy a doporučení, jak produkci plastových odpadů zmenšit.

Program je vhodný pro ubytované kolektivy. Promítání filmu může proběhnout večer před samotným programem, což doporučujeme. Je možné též objednat program s předchozím samostatným promítáním ve škole (film lze zapůjčit).

Cena: 50 Kč/student

Za krásou drahých kamenů

Délka programu: celodenní
Období: jaro – podzim
Místo: v Ekocentru Sedmihorky + výjezd na lokalitu
Program venku
Vzdělávací oblasti: Člověk a jeho svět; Rozmanitost přírody; Člověk a společnost

Obrázek

Jak vznikly drahé kameny Českého ráje? Může je člověk někde v přírodě najít? Jak je vlastně pozná, když jsou na první pohled nerozeznatelné od ostatních kamenů? A dá se s nimi něco udělat, aby vynikla jejich krása?

Na tyto a další otázky vám odpoví absolvování našeho zážitkového terénního programu. Vyrazíme spolu na výpravu na úbočí dávných sopek, kde společně najdeme různé druhy drahokamů. Povíme si, jak tyto drahokamy vznikly a ukážeme si, jak je poznat v terénu. Dozvíme se, jaká je etika šetrného sběru drahokamů a každý z nás si nějaký drahokam odnese. Některé z nich potom společně rozřízneme, vybrousíme a vyleštíme v naší brusírně, aby vynikla jejich, často skrytá, krása.

 

Cena: 150 Kč/žák

Všechna práva vyhrazena © www.sevceskyraj.cz 2010 Tvorba webu El TORO a Vývoj mobilních aplikací Zajímavé odkazy: Životní pojištění |