2. stupeň zš

Ptačím světem

Délka programu: 2 hodiny
Období: celoročně
Místo: Ekocentrum Sedmihorky
Program venku
Vzdělávací oblasti: Rozmanitost přírody; Člověk a jeho svět; Člověk a příroda

Obrázek

Co víme o životě ptáků? Budeme si povídat o jejich životním prostředí, zvycích, významu a užitečnosti. Naučíme se poznávat několik ptačích druhů nejen podle vzhledu, ale i podle zpěvu. Součástí programu je pozorovací vycházka do terénu, kde si pak pomocí dalekohledu a atlasu vyzkoušíme určování nejběžnějších druhů ptáků, kteří žijí v našem okolí.

Cena: 60 Kč/žák

Ateliér Příroda

Délka programu: 1,5 - 2 hodiny
Období: celoročně
Místo: v Ekocentru Sedmihorky
Program venku
Vzdělávací oblasti: Člověk a jeho svět, Člověk a příroda

Obrázek

V netradičním prožitkovém a tvůrčím programu se žáci seznámí s výtvarným směrem zvaným land art. Budou pracovat s přírodními materiály a učit se vnímat krásu přírody. Pomocí materiálů, které si sami v přírodě najdou, budou rozvíjet svou fantazii a schopnost smyslového vnímání a výtvarného vyjadřování. 

Cena: 60Kč/žák

Mazlíci a havěť

Délka programu: 90 minut
Období: celoročně
Místo: v Ekocentru Sedmihorky nebo u Vás ve třídě
Program uvnitř
Vzdělávací oblasti: Člověk a jeho svět, Člověk a příroda

Obrázek

Žáci se v programu setkají se zvířaty, která s námi mohou žít doma (tzv. pets, mazlíčci). Seznámíme se s několika druhy zvířat, která možná nejsou tak obvyklá, ale o to zajímavější. Povíme si o jejich nárocích, dozvíme se, jak se o které zvíře postarat a jak jim můžeme co nejvíc zpříjemnit život s lidmi. Popovídáme si také o tom, jaká zvířata chovají doma děti a jaké jsou zásady správné péče o zvířata.

 

Cena: 60 Kč/žák

Všechna práva vyhrazena © www.sevceskyraj.cz 2010 Tvorba webu El TORO a Vývoj mobilních aplikací Zajímavé odkazy: Životní pojištění |