2. stupeň zš

Proč ta sova tolik houkala

Délka programu: 2 hodiny
Období: celoročně
Místo: Ekocentrum Sedmihorky
Program probíhá venku i uvnitř
Vzdělávací oblasti: Rozmanitost přírody; Člověk a jeho svět

Obrázek

V první části programu se žáci dozvědí, jaké druhy sov žijí na Hruboskalsku a jaké jsou jejich hlasové projevy. Naučí se je napodobovat a vyberou mezi sebou nejlepší imitátory sovích hlasů. V následující části programu se společně vydají na noční procházku do skalního města, připraveni si se sovami popovídat.

Večerní program - vhodný pro školy ubytované v kempu.

 

Cena: 50 Kč/žák

Vlnění

Délka programu: 1,5 - 2,5 hodiny, program lze upravit dle dohody
Období: celoročně
Místo: v Ekocentru Sedmihorky
Program probíhá venku i uvnitř
Vzdělávací oblasti: Člověk a jeho svět, Člověk a příroda

Obrázek

Není ovečkám zima? Práce s vlnou je prima!

Žáci v úvodu programu navštíví ovečky v ohradě, pohladí si je a nakrmí, budou si moci vyzkoušet, jak hřejivá je vlna, kterou na sobě ovce nosí. Dozvědí se, jak funguje ovčí rodina a jaký je význam ovcí pro člověka. V další části programu se žáci seznámí s celým procesem zpracování ovčí vlny, od ostříhání až po hotový vlněný výrobek. Některé etapy zpracování (česání, plstění) si sami vyzkouší a z programu si odnesou vlastnoručně vyrobenou vlněnou drobnost.

 

Cena: 50Kč/žák

Sinice v rybníce

Délka programu: 5 hodin
Období: celoročně mimo zimu
Místo: Ekocentrum Sedmihorky
Program probíhá venku i uvnitř
Vzdělávací oblasti: Člověk a jeho svět, Člověk a příroda

Obrázek

 

Tento celodenní program je rozdělen na dopolední a odpolední blok. V dopoledním bloku programu se žáci seznámí s vlastnostmi sinic a jejich funkcí v ekosystémech. V terénu si sami zkusí výlov fyto a zooplanktonu z lokalit různých typů. Z nalovených vzorků si pak vytvoří mikroskopický preparát a na vlastní oči se přesvědčí, jací zástupci planktonu žijí ve vybraných lokalitách. Zároveň se seznámí se situací, ve které se vybrané vodní lokality nachází a jak se navzájem ovlivňují. Ve třetím bloku programu se žáci hlouběji ponoří do problému periodického přemnožování sinic na navštívených lokalitách. Pomocí hry v rolích definují faktory, které ovlivňují kvalitu vody na lokalitách a jejich vliv na přemnožování sinic a společně se pokusí navrhnout možná dílčí řešení, která by vedla ke stabilnější rovnováze rybničních ekosystémů.

Program je vhodný pro žáky 8. a 9. ročníků

Tento program byl vytvořen za podpory Ministerstva životního prostředí.

Cena: 120 Kč/žák

Mazlíci a havěť

Délka programu: 90 minut
Období: celoročně
Místo: v Ekocentru Sedmihorky nebo u Vás ve třídě
Program uvnitř
Vzdělávací oblasti: Člověk a jeho svět, Člověk a příroda

Obrázek

Žáci se v programu setkají se zvířaty, která s námi mohou žít doma (tzv. pets, mazlíčci). Seznámíme se s několika druhy zvířat, která možná nejsou tak obvyklá, ale o to zajímavější. Povíme si o jejich nárocích, dozvíme se, jak se o které zvíře postarat a jak jim můžeme co nejvíc zpříjemnit život s lidmi. Popovídáme si také o tom, jaká zvířata chovají doma děti a jaké jsou zásady správné péče o zvířata.

 

Cena: 50 Kč/žák

Cesta k vodě

Délka programu: 2 - 3 hodiny
Období: jaro, léto, podzim
Místo: Ekocentrum Sedmihorky
Program venku
Vzdělávací oblasti: Člověk a jeho svět; Člověk a příroda; Místo, kde žijeme; Člověk a jeho zdraví

Obrázek

Voda kolébka života, proměnlivá a nepostradatelná. Vydáme se vycházkou po historické pramenné stezce. Cestou budeme zkoumat bohatost vodního života – lovit a určovat organismy ve vodě žijící. Vlastnosti vody budeme měřit (pH, tvrdost vody, vydatnost pramene) i zažívat „na vlastní kůži“, čeká nás relaxační korzování po lázeňské stezce.

 

Cena: 50 Kč/žák

Bubnovačka

Délka programu: 1 - 2 hodiny
Období: celoročně
Místo: Ekocentrum Sedmihorky
Program uvnitř
Vzdělávací oblasti: Člověk a společnost; Člověk a jeho svět; Člověk a příroda

Obrázek

Večerní program – vhodné pro ubytované v kempu, maximální počet účastníků 15. V pěkném prostředí společenské klubovny se zaposloucháme do rytmů a zvuků etnické hudby z celého světa a pokusíme se naučit pár jejích základních rytmů. Ty pak využijeme ve společné tvorbě hudby.

Večerní program - vhodné pro ubytované v kempu.

Cena: 50 Kč/žák

Všechna práva vyhrazena © www.sevceskyraj.cz 2010 Tvorba webu El TORO a Vývoj mobilních aplikací Zajímavé odkazy: Životní pojištění |