Střední školy

Proč ta sova tolik houkala?

Délka programu: 2 hodiny
Období: celoročně
Místo: Ekocentrum Sedmihorky
Program probíhá venku i uvnitř

Obrázek

V první části programu se účastníci dozvědí, jaké druhy sov žijí na Hruboskalsku a jaké jsou jejich hlasové projevy. Naučí se je napodobovat a vyberou mezi sebou nejlepší imitátory sovích hlasů. V následující části programu se společně vydají na noční procházku do skalního města, připraveni si se sovami popovídat.

Večerní program - vhodný pro školy ubytované v kempu.

 

Cena: 80 Kč/student

Za krásou drahých kamenů

Délka programu: celodenní
Období: jaro, podzim
Místo: Ekocentrum Sedmihorky + výjezd na lokalitu
Program venku
Vzdělávací oblasti: Člověk a společnost, Člověk a jeho svět

Obrázek

AKTUÁLNĚ! Pro jaro 2024 již nepřijímáme objednávky na tento program, kapacita lokality je vyčerpána. Děkujeme za pochopení.

Jak vznikly drahé kameny Českého ráje? Může je člověk někde v přírodě najít? Jak je vlastně pozná, když jsou na první pohled nerozeznatelné od ostatních kamenů? A dá se s nimi něco udělat, aby vynikla jejich krása?

Na tyto a další otázky vám odpoví absolvování našeho zážitkového terénního programu. Vyrazíme spolu na výpravu na úbočí dávných sopek, kde společně najdeme různé druhy drahokamů. Povíme si, jak tyto drahokamy vznikly a ukážeme si, jak je poznat v terénu. Dozvíme se, jaká je etika šetrného sběru drahokamů a každý z nás si nějaký drahokam odnese. Některé z nich potom společně rozřízneme, vybrousíme a vyleštíme v naší brusírně, aby vynikla jejich, často skrytá, krása.

 

Cena: 190kč/student

Cesta k vodě

Délka programu: 2 – 3 hodiny
Období: jaro - podzim
Místo: Ekocentrum Sedmihorky
Program venku

Obrázek

Voda kolébka života, proměnlivá a nepostradatelná. Vydáme se vycházkou po historické pramenné stezce. Cestou budeme zkoumat bohatost vodního života – lovit a určovat organismy ve vodě žijící. Vlastnosti vody budeme měřit (pH, tvrdost vody, vydatnost pramene) i zažívat „na vlastní kůži“, čeká nás relaxační korzování po lázeňské stezce.

 

 

Cena: 70 Kč/student

Stromy a my

Délka programu: 2 - 3 hodiny
Období: celoročně
Místo: Ekocentrum Sedmihorky
Program venku

Obrázek

Stromy jsou největší organismy na Zemi. Nezasluhují si od nás více pozornosti? Chodíme kolem nich, ale moc si jich nevšímáme… Povídání o stromech spojené s návštěvou arboreta na Bukovině.

Cena: 70 Kč/student

Ateliér Příroda

Délka programu: 1,5 - 2 hodiny
Období: celoročně
Místo: v Ekocentru Sedmihorky
Program venku
Vzdělávací oblasti: Člověk a jeho svět, Člověk a příroda

Obrázek

V netradičním prožitkovém a tvůrčím programu se žáci seznámí s výtvarným směrem zvaným land art. Budou pracovat s přírodními materiály a učit se vnímat krásu přírody. Pomocí materiálů, které si sami v přírodě najdou, budou rozvíjet svou fantazii a schopnost smyslového vnímání a výtvarného vyjadřování. 

Cena: 50Kč/student

Bubnovačka

Délka programu: 1 - 2 hodiny
Období: celoročně
Místo: Ekocentrum Sedmihorky
Program uvnitř

Obrázek

Večerní program – vhodné pro ubytované v kempu, maximální počet účastníků 15.

V pěkném prostředí společenské klubovny se zaposloucháme do rytmů a zvuků etnické hudby z celého světa a pokusíme se naučit pár jejích základních rytmů. Ty pak využijeme ve společné tvorbě hudby.

Cena: 70 Kč/student

Všechna práva vyhrazena © www.sevceskyraj.cz 2010 Tvorba webu El TORO a Vývoj mobilních aplikací Zajímavé odkazy: Životní pojištění |