Novinky

Lesní klub Skaláček                                                                                                                                                                                          

                                                           

...v dubnu se čistí studánka...
03.05.2016 18:34

Duben nám přinesl opravdu aprílové počasí. Už jsme začali chodit v lese na bosky, když ke konci měsíce přišel sníh. Dědci Fujaváci asi usnuli a nechali pytel se sněhem pootevřený někde v křoví ... kdo ví? 

Největší událostí dubna bylo pravděpodobně dopravní hřiště, ale o tom je jinde psáno. Hned po dopravním týdnu jsme se chystali na sobotní návštěvu rodičů. Připravovala se mapa, vymýšleli jsme kytičkové hádanky a úkoly a sbírali nové úlovky do našeho herbáře. Od kytiček jsme se dostali ke včeličkám, které jsme jeli také navštívit - zrovna v ten nejzasněženější den. V poslední dubnový den jsme si vařili speciální čarodějnou polívku, na ohni míchanou, z čarodějných ingrediencí ... Jak se nám to vše vydařilo můžete shlédnout zde.

dopravní týden
18.04.2016 18:50

Minulý týden jsme si ve školce udělali dopravní hřiště. Nejdříve jsme vybarvili značky a naučili se je poznávat. A ve středu a čtvrtek jsme do školky přivezli kola, odrážedla a jiná vozidla a vyrazili do terénu. V lázních je plácek s cestičkami. Stačilo křídami vyznačit dělící čáry, přechody pro chodce a rozmístit značky. V altánku byl stánek první pomoci, kde si každý vyzkoušel ošetřit kamaráda. Cyklisty provázela provozem "paní policistka" a chodce "řidička autobusu". Na provoz na největší křižovatce dohlížel pohyblivý (slovy dětí zákeřný :-) semafor. Jak se nám dny vyvedly posuďte sami v naší fotogalerii.

březen dá první lžičku medu...
03.04.2016 20:41

Po zimní odmlce se ve školce opět začaly slavit narozeniny. V březnu jsme oslavili dokonce troje a těšíme se na další. S teplejším počasím vyrážíme čím dál častěji dále do lesa, na místa, kam v zimě nedojdeme. Průzkumničíme a potýkáme se s terénem. Objevili jsme spoustu nových míst - Tajemný kopec, Kančí kuchyň, Sluneční stráň II a jiné ještě nepojmenované. Pozorovali jsme u Laviny krkavce a počítali, jestli jich je sedm, ale asi to nebyli ti z pohádky. Před Velikonoci jsme zasili oseníčko do malovaného květníku, ozdobili vajíčka a upekli mazance pro kamarády z kempu. Navštívili jsme turnovské divadlo a konečně obědvali i odpočívali venku! Vítej jaro!

únor přivolá skřivánka...
03.04.2016 20:22

V tomto měsíci jsme zdárně ukončili plavecký kurz v Jičíně. Větší a zdatnější plavci si na poslední hodině změřili  své síly s velkým bazénem a byli úspěšní!!! Blahopřejeme! Pár dní po té, se celá školka přesunula na týden ke Krakonošovi na Bakajdu, kde si dosytosti užívala zimních radovánek. Po návratu do nížin nás čekalo téměř jarní počasí a nové cvičení s Bubinou. Teď se můžeme těšit každý týden na středeční protažení a nové hravé kousky. V půlce února jsme také oslavili masopust. A koncem měsíce konečně přijely maringotky! Sledovali jsme je jak přijíždějí, co práce dá než se dostanou na to pravé místo.

Foto zde

Přijely maringotky!
19.02.2016 18:27

Všechna práva vyhrazena © www.sevceskyraj.cz 2010 Tvorba webu El TORO a Vývoj mobilních aplikací Zajímavé odkazy: Životní pojištění |