Novinky

Lesní klub Skaláček                                                                                                                                                                                          

                                                           

expedice Bakajda 2016
14.02.2016 18:26

V pátek se školka vrátila v plném počtu a při dobrém zdraví z expedice Bakajda. Díky jednomu našemu tatínkovi jsme mohli strávit týden na horách a dosytosti užívat sněhových radovánek. Sněhu bylo tak akorát na první i druhé pokusy na lyžích, bobisté bobovali seč jim síly stačily. Před chalupou spontánně vyrostl malý skokánek, na kterém trénovali i dospěláci ty nejparádnější skoky. Všem lyžařům i bobistům předal své uznání za píli sám Krakonoš.

Děkujeme všem rodičům, kteří se výpravy zúčastnili a přiložili ruce i oči k dílu. Taktéž zdravíme pana Miloše, který se nás ujal a nechal nás na svém vleku řádit celý týden. A příští zimu zase ahooj. Brzy fotky ve fotogalerii.

Leden je měsíc plný ledu ...
02.02.2016 20:48

Dalo by se čekat, že v zimě bude kemp prázdný a tichý, ale ....  přes den jsme tu my ze Skaláčku (a že nás už je pěkná horda) a v noci ....

... ožije mnoha kopýtky. Tohle je zatím náš největší úlovek.

V tomto měsíci jsme si dosytosti užívali zimních radovánek. Podařilo se nám postavit největšího sněhuláka ve školce, bunkr, byli jsme svědky sněhového svatebního obřadu (pozor - i s hudbou a proslovem! nevěstě se poté dokonce narodilo sněhuláččí miminko). Stali jsme se také na chvilku archeology - podařilo se nám objevit nález nebývalého významu, potvrzující život dinosaurů na území Sedmihorek :-) a spoustu jiných "pracetek". Nejmladší členové dokázali, že se z nich stali opravdoví Skaláčci, neboť překročili pomyslnou hranici "blízkolesa" a bez problémů se vydrápali nejen ke Krmelci, Lavině ale i  Zamilované a Gazelí skále! Těšíme se na jaře na Maják!

Děkujeme všem
13.12.2015 08:48

kteří podpořili lesní klub Skaláček na Vánočních trzích v Turnově koupí některého výrobku našich maminek či dětí. Výtěžek činí 20tisíc Kč! Vše bude použito na vybavení našich nových maringotek (které se už vyrábějí :-). Ještě jednou velký dík všem - vyrábějícím, prodávajícím a kupujícím! Přejeme klidné prožití adventu a pěkné svátky.

 

listopade, listopade, mlha už ti světlo krade
04.12.2015 10:39

Listopad konečně přinesl vodu. V podobě deště i sněhu, na který jsme se tolik těšili. A s ní i bláto, kterého bylo celé léto tak málo. U školky opadaly lípy a tak jsme se několik dní bavili hrabáním listí a skákáním do vytvořených hromad. Začátkem měsíce jsme také odlétli do "teplých " krajin na své zimoviště u Libuňky. E.M. nám ve své laboratoři nechal vzkaz a recept na zmenšovací lektvar, který jsme si hned uvařili a aplikovali. Teď jsme pidi a snažíme se obstarat si přísady do lektvaru, který nás zase zvětší....první zastavení nás čeká u strašilek. To jsme zvědaví.

 

 

říjen už je tady, míchá barvy dohromady
05.11.2015 18:38

Říjen byl mimo jiné plný narozenin. Každý týden byla alespoň jedna oslava.A dort :-) V nejdeštivější říjnový den za námi přijeli hasiči, nezalekli jsme se deště a tak jsme si mohli potěžkat proudnici, kouknout se přes termokameru a svézt se na plošině, která nás vyvezla až k horním větvím nejstaršího dubu, ze kterých jsme si natrhali žaludy. Také jsme vyrazili za kulturou do turnovského muzea na Sasíky. Ten den jsme se nevraceli do školky, ale využili jsme prostory komunitní zahrady ZaZemí a moc jsme si to užili. Nejnovější novinkou jsou bagry a náklaďáky u recepce v kempu, kde se začal stavět nový dům - koukáme každý den jak rychle roste. Z vybagrované zeminy jsme si vzali kousek jílu a vymodelovali si z něj samé parádní pěknosti, které jsme si poté vypálili v ohni. A když už byly uhlíky žhavé, proč si neopéct brambory? Mňammňam.

Všechna práva vyhrazena © www.sevceskyraj.cz 2010 Tvorba webu El TORO a Vývoj mobilních aplikací Zajímavé odkazy: Životní pojištění |