Novinky

Lesní klub Skaláček                                                                                                                                                                                          

                                                           

Nová petice poslancům
16.10.2014 17:05

Sněmovna bude opět projednávat  zákon o dětských skupinách, který hrozí likvidací všech odlišných forem péče o malé děti. Zákon je na programu schůze začínající v pondělí 21. října. Je proto vyhlášena nová petice poslancům.

Prosíme Vás proto naléhavě o potvrzení Vašeho zájmu o dobrou věc - podepište a sdílejte novou petici na www.e-petice.cz/chcemepestrost

Petice se uzavírá v neděli 20. října. Je tedy pouhých pár dnů na to, abychom opět připomněli poslancům, že sledujeme jejich kroky a nepovolíme, dokud zákon nepřepracují.

Přejeme si, aby byla zachována pestrost alternativ v péči o malé děti v České republice!

Více naleznete zde

Děkujeme za podporu!

 

Den otevřených dveří ve Skaláčku
26.08.2014 11:47

 

Lesní klub Skaláček se připojuje k Týdnu otevřených dveří v lesních mateřských školách. Akci organizuje a zaštiťuje Asociace lesních mateřských škol. Jejím cílem je umožnit všem zájemcům o tento typ předškolního vzdělávání  „nahlédnout  do kuchyně“  lesních školek a blíže se seznámit s jejich provozem.

Provoz všech lesních mateřských škol je bohužel momentálně ohrožen připravovanými legislativními změnami.

Zveme proto všechny zájemce – přijďte se k nám podívat! Budete mít možnost popovídat si s pedagogy i rodiči, uvidíte naše spokojené „lesní děti“ a čeká nás i společné moštování.

Kdy: ve čtvrtek 4. 9. od 16 hodin

Kde: v kempu Sedmihorky u roubenky (ptejte se na recepci kempu, vše se tam dozvíte). U recepce můžete také zaparkovat své auto.

Z KAPACITNÍCH DŮVODŮ PROSÍME O VAŠE PŘEDCHOZÍ PŘIHLÁŠENÍ a to buď mailem na adresu lk.skalacek@seznam.cz, nebo telefonicky na číslo 601 330 227 (Patricie Jägerová)

POKUD SE VÁM UVEDENÝ TERMÍN NEHODÍ, PO PŘEDCHOZÍ DOMLUVĚ NÁS MŮŽETE NAVŠTÍVIT KDYKOLI V PRŮBĚHU PRVNÍHO ZÁŘIJOVÉHO TÝDNE.

Přijďtě k nám, tešíme se na Vás!

Jana, Patricie, Kristýna a všichni ostatní ze Skaláčku.

Tábor s kmenem Irokézů
22.08.2014 18:01

Na pozvání kmene Irokézů  jsme se koncem srpna vypravili na týdenní návštěvu do jejich osady.
Někteří z nás spali v teepee, někteří ve svých wigwamech. Každý den nám Manitou nechával na totemu vzkaz s novinkami z okolí. Na jeho doporučení jsme si vyrobili ponča a čelenky, vydali se na cestu za kobylkou Nšoči či uspořádali první mezikmenovou indiánskou olympiádu. Také nám ukázal první část mapy, která nás dovedla ke starému pokladu.
Až poslední den totem záhadně zmizel.... to už jsme však byli zkušení stopaři a odvážní indiáni a tak jsme se vydali po stopách nepřátelského kmene a totem vrátili na své místo. Na znamení toho, že válečná sekera je opět zakopána, jsme vybublali dýmku míru.

Více fotek naleznete v naší fotogalerii zde

 


 

Plavecký kurz
04.06.2014 15:44

 

9. dubna jsme úspěšně zakončili plavecký kurz v bazéně v Jičíně.

Během 10 lekcí se většina znás zdokonalila v plavání či aspoň udělala obrovské pokroky ve vztahu sebe a vodního živlu. Vodo, čekej nás příští rok zase :)

A my si naše dovednosti snad brzy vykoušíme v Bažantníku.

Šplouchy, šplouchy štika žere mouchy....

 

       

Dny otevřených dveří - zkušební setkání
23.05.2014 10:28

 

Stejně, jak v loňském roce, nabízíme všem zájemcům o činnost naší lesní školky možnost seznámit se blíže s naším provozem, setkat se pedagogy a s dětmi, které již Skaláček navštěvují. Setkání jsou vhodná zejména pro rodiče, kteří uvažují o možnosti umístit u nás své dítě. Společná setkání proběhnou vždy ve středu, v době od 9:00 do 12:00 a to za každého počasí.

Termíny setkání jsou 28.5., 11.6., a 18. 6.  2014

Jak budou setkání probíhat:

Sraz všech zájemců bude vždy v 9:00 u recepce kempu v Sedmihorkách. Budete mí možnost absolvovat s našimi pedagogy a dětmi, které již Skaláček navštěvují, část jejich dopoledního programu. Jeho součástí bývá vycházka do lesa či skal, terénní svačinka, návštěva zvířat v ohradách, hry, tvoření z přírodnin a podobně – dle počasí a situace. Míra Vašeho zapojení na programu záleží na Vás; můžete programu jen přihlížet, můžete se do něj plně zapojit, podle Vaší chuti. Během programu se budeme snažit zodpovědět i případné dotazy. Program bude ukončen okolo 12:00, kdy děti ze Skaláčku obědvají.

Co si vzít s sebou:

Oblečení a obutí vhodné do přírody

Batůžek se svačinkou a lahví s pitím

Pláštěnku, případně holínky

Náhradní oblečení

Pokrývku hlavy

 

Případné dotazy k setkáváním prosím směřujte na asistentku pedagoga, Mgr. Zuzanu Vanerovou (tel.: 728565116)

Těšíme se na setkání s Vámi a Vašimi dětmi.

Všechna práva vyhrazena © www.sevceskyraj.cz 2010 Tvorba webu El TORO a Vývoj mobilních aplikací Zajímavé odkazy: Životní pojištění |