Novinky

Lesní klub Skaláček                                                                                                                                                                                          

                                                           

Zápis do Lesního klubu Skaláček
07.05.2014 12:23

Cesta žab
03.04.2014 10:15

V pátek jsme se vydali s Vítkem ke Třem rybníkům, abychom pomohli přenést žáby přes cestu do rybníka. Kolem silnice je tam natažená síť, přes kterou se žáby nedostanou, a podél sítě dorazí až k zakopanému kbelíku. Ze kbelíků jsme je vyndávali a přenášeli do rybníka.

Celkem jsme přenesli 127 ropuch a 32 skokanů hnědých. Svačinku jsme si dali kousek od Matyldina včelího úlu.

                   

Za Žabím princem na Sychrov
02.04.2014 10:05

Na pozvání Žabího prince jsme se vydali na zámek Sychrov. Hned u vlaku jsme objevili první vzkaz od Žabího prince. Jeho samotného jsme našli v zámeckém pokoji, jak se vyvaluje na pohovce. A i přesto, že jsme ho všichni políbili, v prince ani princeznu se nepromněnil. Ale naštěstí jsme se neproměnili ani my v žábu.

Před obědem jsme ještě stihli přehlídku dravců. To bylo něco.

                   

Expedice Javorník
14.03.2014 19:52

 

Na sklonku letošní "zimy" jsme se vydali přeci jen za sněhem. Původně jsme plánovali vyrazit na třídenní výlet na chalupu do hor, ale letošní zima neobdařila sněhem ani hory, a  tak jsme se na poslední chvíli vydali na expedici Javorník. Turnově 6.3. již vládlo jaro a tak nás trochu překvapilo, že na Javorníku byla mlha a foukal vítr. Naštěstí po sváče se počasí rozjasnilo i tam a tak jsme si mohli poslední zbytky sněhu náležitě užít. Byli jsme na sjezdovce jediní a tak toho využili naši lyžaři, ale i bobisté. Nakonec jsme si všichni vyjeli lanovkou nahoru a seběhli jsme dolů. Doufáme, že příští zima, bude trochu sněhově štědřejší :)

               

Olympiáda
14.02.2014 20:01

I do Sedmihorek se sjeli sportovci z celého světa, aby si vzájemně ukázali své dovednosti a schopnosti. Přijeli zástupci České republiky, Německa, Rumunska, Turecka, Kouzelné země, Země Vycházejícího slunce (Japonsko) a Francie. Změřili své dovednosti v pěti disciplínách, jež byli upraveny dle přírodních podmínek. Jednotlivé disciplíny byli : lední hokej, krasobruslení, biatlon, obří slalom a koulovaná. Nechybělo ani slavnostní zapálení olympijského ohně a zvěrečný Marathónský běh. Děkujeme všem zůčastněným závodníkům, a těšíme se na další setkání za 2 roky. Snad nám ho nepřekazí sníh.

 

Všechna práva vyhrazena © www.sevceskyraj.cz 2010 Tvorba webu El TORO a Vývoj mobilních aplikací Zajímavé odkazy: Životní pojištění |